Еликсинол ™ висококвалитетен КБД масло капки

100% Органски индустриски коноп тестиран за највисока чистота и потентност

Коноп нафта КБР липозоми

Што ако вашето тело може да го апсорбира канабидиолот побрзо и полесно отколку порано? Еликсинол ™ CBD масло Липозомите го користат претходно растворениот канабидиол, кој потоа се додава во микроскопските липозоми. Оваа технологија е безбедна и користи природни фосфолипиди, чие истражување покажува поддршка за здрава мобилна испорака на CBD масло. Еликсинол ™ CBD масло Липозомите користат екстракти од коноп со полн спектар, без синтетички или изолирани канабиноиди.

коноп масло CBD липозоми

Екстракт 1000mg на КБР масло коноп - X-Пен

Откако ги истражува најдобрите методи за испорака на CBD Oil, Еликсинол ™ го измисли револуционерниот X-Pen. Овој нов систем ги отстранува екстрактите од конопот CBD во прецизни големини за сервисирање. Секој пат кога го користите механизмот за издавање на заптивки и заклучување на X-Pen, добивате екстракт од маслото на ХМБ КБД од ХМД, истовремено спречувајќи го отпадот од истурање. Херметичкиот кертриџ на Х-Пен овозможува безвоздушна испорака, задржувајќи го 15mg CBD екстракт заштитен од несакан воздух и бактерии.

КБР нафта капсули

Еликсинол ™ коноп CBD масло капсули се извадени од специјално одгледувани индустриски коноп растенија кои содржат висока потенција канабидиол. Сите наши коноп е органски одгледувани и CO2 се извлекува. Нашите CBD капсули ги содржат сите синергистички канабиноиди, есенцијални масла, терпеноиди и други моќни соединенија од оригиналната фабрика за коноп. Контејнер има капсули на 60 и содржи 900mg на CBD масло од коноп. Една CBD капсула вклучува 15mg на CBD и други вредни хранливи материи.

Respira разноврсна CBD Коноп нафта

Сега е достапна најновата и најнапредната формула на еликсинолот за масло од КБД, наречена Респира. Respira е разноврсен, мулти-употреба производ дизајниран за погодност и леснотија на користење. Тоа е висок квалитет, полн спектар каннабидиол тинктура што е одлично за да се консумира усно. Еликсинол ™ е масло од коноп добиен од специјално одгледувани конопни растенија со висока содржина на КБР. Коњот што го употребуваме се одгледува органски, а CO2 се извлекува.

Коноп Протеински и конопни семиња

Еликсинол ™ е природен Коноп протеин во прав и Семиња од коноп се богати со хранливи материи и без алерген, без глутен и лесно да се вари. Нашите коноп храна се произведува без топлина или хемикалии и е целосно вегетаријанска. Нашите коноп семиња имаат вкусен вкус кој одлично го вкусува. Нашите коњски протеини се преполни со влакна, омега, протеини и есенцијални амино киселини. Еликсинол ™ обезбедува лесен вкусен начин да уживате во конопот како дел од добро балансирана исхрана.

За еликсинол ™ коноп КББ нафта (канабидиол)

Една организација од светска класа во Коноп КБР нафтена индустрија

За - Elixinol КБР нафта

За еликсинол ™

Еликсинол ™ е основана од група страсни лидери кои се обврзани да бидат водечки светски производител и дистрибутер на канабиноидни производи. Имаме повеќе од 20 години на односи со земјоделците коноп низ целиот свет.

КБР масло од органски Elixinol коноп

Нашите процесот на производство

Ние негуваме висококвалитетни соеви на коноп, органски одгледувани и природно обработени за да ги надминат индустриските стандарди. Еликсинол ™ произведува само најквалитетни и максимална чистота на каннабидиол (КБД) и производи од коноп,

КБР масло на големо

партнерства големо

Ние ги поддржуваме нашите партнери на големо со обезбедување на маркетинг материјали, производ обука, услуги на клиентите и исполнување. Ние, исто така партнер со масовно купување на клиентите и нудат производство, капка превозот и продажна поддршка.

Коноп нафта ресурси и образование

добротворни донации

Еликсинол ™ донира дел од сите приходи во добротворни цели, врз основа на вашите препораки. Ние ви даваме сила да одберете добротворна организација што сакате да донираме во ваше име.

Истражувањата покажуваат придобивките од коноп нафта канабиноиди за воспаление

Истражувањата покажуваат канабиноиди може да го запре воспаление со активирање CB2 рецептори се наоѓаат во endocannabinoid систем на човекот.

Како Јадење Коноп семе може да го зголеми КБР нафта апсорпција

Како може апсорпцијата на екстрактот од коноп и cannabidiol да се подобри? Прво мора да се погледне на хемиски својства на центарот на градот.

Канабиноиди Објаснување (Дел 1): THC и нејзините ефекти врз човечкото тело

Производите на коноп не содржат THC, и маслото CBD не се прави едно високо, па затоа може безбедно да се користи како додаток во исхраната.

Што велат луѓето

Откријте зошто мажите, жените и децата користат Еликсинол ™ CBD масло

Европска индустриска комора асоцијација